22 09 2014

Yaşam

Bir deli ile sohpet :

         

              Hayatın anlamını boşa aramaktansa, gerçekleri görmeye çalışmak daha mantıklıdır. Çünkü hayatın bir anlamı olmayabilir. Ve biz bu anlamı aramakla vaktimizi boşa geçirebiliriz. Keza yaklaşık 60 sene yaşıyoruz ve bunun yaklaşık onsekiz senesi uykuda boşa geçiyor, bide biz uyutursak kendimizi ne zaman yaşayacağız.

              Bilimsel olarak doğada hiç bir madde yok olmaz olamaz , sadece biçim değiştirir. Madde herzaman eski haline dönemeyebilir (kimyasal değişim) ancak made özünde kütlesel olarak hiç bir şeyini kaybetmez, biçim değiştirir. Madde enerjiye dönüsebilir, enerji başka bir enerji çeşitine dönüsebilir bu döngü sonsuza uzanır.

              İşin kısası bu dünyadan hiç birşeyi yok edemezsiniz, o bi şekilde karşınıza tekrar çıkacaktır siz farkına bile varmayacaksınız. Belki bir an durup ruhunuzu okşayacaktır ama yinede es geçeceksiniz. İnsan canlı bir maddedir, dolayisiyla insanda hiçbir zaman yok olmuyor, sadece dünyaya karışıyor, içtiğini sudan,soludugun havaya, sabah yediğin ekmekten doğumgünü pastana kadar geçmişteki insanların bir parçası olabilir icinde. Belki sevdiğin insanın kalbinden biseyler vardır ekmeğinin arasında. Unutma...

 

                                                                                                                                                    Bir deliii... E.B.Y.

0
0
0
Yorum Yaz